7,5 godziny
Czas trwania
Wyprawa jednodniowa
Rodzaj
Granica, KPN
Lokalizacja
5-12 lat
Wiek
15.10.16
Termin

Co można wytropić na leśnej drodze, pod butami, nad nami czy wokół nas? Jakie tajemnice przyrodnicze kryje JESIEŃ? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – dołącz do nas.

Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat na kolejną jesienną wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Odkryjemy szlaki w okolicach Granicy, Kampinosu, w towarzystwie Leśnika, będącego pracownikiem Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. Będziemy tropić zwierzęta i ślady ich bytowania w jesiennej Puszczy Kampinoskiej z leśnikiem oraz słuchać jego opowieści o lesie!

Wybierzemy się na nową trasę w okolice Granicy, w poszukiwaniu jesieni, ale również mieszkańców Puszczy, w szczególności: płazów i gadów, mięczaków i owadów, ptaków i ssaków. Dowiemy się też czegoś więcej o drzewach, krzewach i innych roślinach, które zaczynają się szykować do zimowego spoczynku. Spróbujemy też oddziaływać na wszystkie Wasze zmysły, żeby pozostały Wam niezapomniane przeżycia i wrażenia:-) Czyli będzie szumiało, szeleściło, pachniało, stukało, chrzęściło 🙂 Tropić dla Was będzie doświadczony leśnik, pracujący w edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, którego tajemniczych opowieści o lesie z zainteresowaniem słuchało już wielu.

Kiedy?

15 października 2016 (sobota) w godzinach 8.45-16.30

Gdzie?

Granica, Kampinos, Kampinoski Park Narodowy

Zbiórka:

sobota, godz. 8.45 na parkingu Sklepu Lidl ul. Światowida/Myśliborska w Warszawie.

Powrót: do Warszawy około godz. 16.30 (to samo miejsce).

Dla kogo?

Zapraszamy na wyprawę dzieci w wieku 5-12 lat.

Kto poprowadzi wyprawę?

Naszą wyprawę poprowadzi Mariusz Morkowski – pracownik Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, z którym od pięciu lat przemierzamy szlaki Kampinoskiego Parku Narodowego i okolic

Oferta zawiera:

  • realizację programu
  • przejazd autokarowy na trasie Warszawa – Granica – Warszawa
  • przeprowadzenie Zajęć przez Pracownika Edukacji KPN: terenowych „Spacer tropiciela w poszukiwaniu jesieni”
  • bilet do Muzeum KPN w Ośrodku Dydaktyczno Muzealnym Granica
  • opiekę opiekunów
  • ubezpieczenie NNW

 

Warunki uczestnictwa:

  • Wypełnienie formularza zgłoszenia i przesłanie emailem na klub@malekilometry.pl
  • Akceptacja Regulaminu uczestnictwa dzieci w wydarzeniach organizowanych przez Małe Kilometry
  • Wpłata 95 zł na konto Małe Kilometry Aleksandra Ruta wymaganej kwoty do dnia 12.10.2016
  • Wydarzenie odbędzie się przy zapisie minimalnie 12 dzieci, zgłoszonych do końca dnia 12.10. 2016. W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej grupy – zmieniamy naszą trasę i wyruszamy do Izabelina – też KPN tylko środkiem komunikacji miejskiej.  W przypadku stwierdzenia zadeklarowanej liczby uczestników mniejszej niż 12 do dnia 12 października, podejmiemy decyzję o zmianie trasy na inną część KPN – do Izabelina i zamienimy dojazd na komunikację miejską. Wówczas start autobusem miejskim z Młocin – poinformujemy o zmianie w odrębnym emailu.

Serdecznie zapraszamy 🙂

 

Dodatkowe informacje

Rodzaj dojazduDojazd autokarowy
1

Program

Co będziemy robić:

1. Odkrywać tajemnice i ciekawostki przyrodnicze Kampinosu.

2. Tropić jesień różnymi zmysłami.

3. Bawić się w terenie z określaniem odległości podczas wędrówki.

4. Bawić się na polanie piknikowej.

2

Jak się ubrać i jak się spakować

Informacje te znajdziecie na naszej podstronie w zakładce: Ważne pytania

https://malekilometry.pl/wazne-pytania/

3

Jak się zapisać

Pobierz poniżej formularz zgłoszenia, wypełnij go i zeskanowany prześlij do nas. Możesz także skorzystać z formularza zgłoszenia obok. Jednak prosimy o podanie danych do ubezpieczenia – jak w formularzu zgłoszenia.

Zgłoszenie na tropach jesieni 15.10.16

4

Jak opłacić

Opłać kwotę 95zł przelewem bankowym na nasze konto:

Małe Kilometry Aleksandra Ruta, Odkryta 36a/110, 03-140

nr konta bankowego mBank: 90 1140 2017 0000 4902 1262 7214

Opłaty dokonujemy max do dnia 13.10 2016.

5

Ważne informacje

Zapisując się na naszą wyprawę akceptujecie “Regulamin uczestnictwa dzieci w wydarzeniach organizowanych przez Małe Kilometry” znajdujący się na naszej stronie: https://malekilometry.pl/wazne-pytania/

6

DLACZEGO WARTO

Wycieczki z Małymi Kilometrami to sposób na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, pomysł na zabawy i spacery w lesie a także możliwość sprawdzenia się w zajęciach, gdzie ważne są uśmiech i współzawodnictwo. Wycieczki z Małymi Kilometrami, to sposób na aktywne spędzenie czasu dla dzieci i zarazem wypoczynek w otoczeniu natury. Tam dokładamy wszelkich starań by było podobnie jak na naszych dłuższych wyprawach wakacyjnych. Zbliżony wiek uczestników daje możliwość zaangażowania dzieci we wspólną zabawę i zajęcia terenowe, tzw. outdoorowe. Nasze zabawy i zajęcia są dla dzieci, które lubią działać poza schematem, poza dokładnymi grafikami, wolą różnorodność i są otwarte na odkrywanie świata. Lubią mieć przestrzeń i czas na zabawę, która jest tak ważna w ich wieku.

Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy
kampinoski-pn.gov.pl

Opinie rodziców

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Dodaj swoją!

Dodaj swoją opinię

Ocena