11 dni
Czas trwania
Kolonia
Rodzaj
Mikoszewo – Bałtyk
Lokalizacja
7-14 lat
Wiek
19-29 sierpnia 2018
Termin

Letnie przygody i odkrycia w otoczeniu lasu, w odległości pieszej wyprawy do nadmorskiej plaży. W bezpiecznym ośrodku, bogato wyposażonym w boiska, plac zabaw, sale i małe baseny otwarte. Każdy znajdzie coś dla siebie. Czy w babskim gronie, czy w grupie chłopaków – to jest wyjazd dla Ciebie!

Zapraszamy by bawić się i wypoczywać w otoczeniu natury. Zaproponujemy szyfrowanie, tropienie, bushcraftowe abc, projekt teatralny, dziką kuchnię. Będzie sporo sportu: porannych biegów, pływania, piłki wszelakiej. Tego lata odkrywamy niezwykły rejon Polski pełen tlenu, zieleni, przyrodniczych tajemnic i wielu miejsc do zabawy. Ujście Wisły, gdzie żyją foki i niezwykłe gatunki ptaków, jak Sieweczka rzeczna, Kormoran czy Kszyk. Miejsce, w którym obserwujemy łączenie wody słodkiej z morską! W trakcie naszego wypoczynku spotkamy się z Błękitnym Patrolem WWF Polska!  Odkryjemy tajemnice w Ptasiej Akademii. Będziemy nasze odkrycia notować, dyskutować o nich i prezentować, ucząc się komunikacji oraz pracy w grupie.

Cena:

2150 zł – oferta z dojazdem autokarowym z/do Warszawy, cena regularna

OFERTA zawiera w cenie następujące świadczenia:

 • 10 noclegów w pokojach 4 osobowych z łóżkami piętrowymi, każdy z łazienką, pokoje w pawilonie murowanym parterowym, z wyjściami na zewnątrz budynku, obiekt monitorowany
 • wyżywienie 5 posiłków dziennie – 3 główne oraz II śniadanie i podwieczorek,
  (w dniu przyjazdu rozpoczęcie od obiadu, ostatniego dnia wyjazd po obiedzie). Stały dostęp do wody. Istnieje możliwość dopasowania diety dziecka do zaleceń lekarza.
 • transport autokarowy Warszawa – Mikoszewo -Warszawa
 • transfery lokalne
 • realizacja programu
 • całodobowa opieka kadry pedagogicznej
 • opieka ratownika WOPR
 • zapewniony dostęp do opieki medycznej
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna do 10000zł
 • upominek pamiątkowy od firmy Małe Kilometry
 • podatek vat marża

Warunki rezerwacji i udziału: Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie umowy-zgłoszenia oraz wpłata zaliczki w wysokości 600 zł, w ciągu 5 dni od momentu otrzymania dokumentów rezerwacyjnych, potem wpłata pozostałej części kwoty, na konto bankowe Organizatora.

Istnieje możliwość wpłaty w trzech ratach.

Prosimy o wysłanie zapytania o dostępności miejsca i chęci rezerwacji na adres: klub@malekilometry.pl W ciągu trzech dni roboczych potwierdzimy Państwu rezerwację. Wówczas otrzymacie Państwo niezbędne dokumenty: umowę-zgłoszenie oraz kartę kwalifikacyjną uczestnika kolonii, do zapoznania się, wypełnienia, a także numer konta bankowego, na które należy wpłacić zaliczkę.

Ilość uczestników: min. 15 uczestników

Wyjazd jest przez nas zgłaszany do Kuratorium Oświaty w Warszawie. Dieta – każdorazowo wymaga wcześniejszego zgłoszenia do końca maja i wyrażenia zgody Ośrodka na przyjęcie dziecka z zaleconą dietą. Może wiązać się z dodatkową opłatą.

Dodatkowe informacje

Rodzaj dojazduDojazd autokarowy

1

Programy - wiek dziecka

Tego lata na koloniach proponujemy trzy programy, dedykowane dzieciom w zależności od ich wieku:

 • Nadmorskie Skarby
 • Wyprawa zwiadowców
 • Odkrywcy Lata

W ramach każdego z programów zrealizujemy także wspólne zajęcia i wyprawy:

 • pływanie rekreacyjne w basenach otwartych, pod okiem ratownika WOPR
 • wyprawy nad morze na kąpielisko strzeżone, pod okiem ratownika WOPR
 • wycieczkę do Krynicy Morskiej
 • spotkanie z Błękitnym Patrolem WWF – wyprawę z WWF Polska pełną obserwacji i ekologii
 • spotkanie z Ptasią Akademią – ornitologiczne WOW!
 • podchody, grę terenową oraz zajęcia sportowe oraz zajęcia kreatywne, przyrodnicze

Zachęcamy do udziału w nowej formule. Jak co roku dzieci bawią się na naszych koloniach w grupach zbliżonych wiekowo. W tym roku proponujemy także zajęcia dedykowane dla dziewczyn i chłopaków, w różnym wieku. Taka propozycja pojawia się w nawiązaniu do zapytań dzieci z poprzednich turnusów. A co jeśli dzieci będą chciały przystąpić do zajęć w innej grupie? Zaradzimy temu i po prostu dołączą. Będzie to także ich wybór i potwierdzenie, że nie ma co dzielić, a warto łączyć i nie powielać stereotypów. Zapraszamy 🙂

2
NADMORSKIE SKARBY – dziewczynki i chłopcy w wieku 11-14 lat: Zdrowie od rana – codziennie truchtanie/bieganie, rozgrzewka w terenie, rozciąganie Dzika Kuchnia – zajęcia kulinarne – gotowanie, robienie sałatek, ciasteczek, nauka savoir-vivre, tworzenie przepisów oraz rozmowy o dobrych nawykach żywieniowych Projekt teatralny – zajęcia z dramy, stworzenie projektu teatralnego, wraz z podziałem na role, tworzenie scenografii, ubiorów, prezentacja przed publicznością Zajęcia kreatywne – tworzenie, kreowanie, wymyślanie, w tym malowanie,  zabawa z gliną, tworzenie bransoletek i wielu innych fajnych rzeczy Mądrość życiowa – czyli kilka trików w życiu, life hacki, które się mogą przydać się przy użyciu domowych i/lub prostych sposobów na radzenie sobie i rozwiązywanie zagadek dnia codziennego
3
WYPRAWA ZWIADOWCÓW – chłopcy i dziewczynki w wieku 11-14 lat: Zdrowie od rana – codziennie truchtanie/bieganie, rozgrzewka w terenie, rozciąganie Nauka szyfrowania – detektywi w akcji, poznanie sposobów szyfrowania, ról jakie można przypisać osobom podczas tworzenia projektów Majsterka i eksperymenty – tworzenie prostych narzędzi, by poznać sposoby działania młotka czy wiertarki, a także latarki Bushcraftowe i survivalowe ABC – czym jest i jak możemy wykorzystać naturalne otoczenie, kodeks survivalu, niezbędnik survivalowca, abc pierwszej pomocy, budowanie szałasów, rozpalanie ognia Starcia gigantów – w turniejach piłki nożnej, siatkowej, grach planszowych, szachach czy kartach

4
ODKRYWCY LATA – dziewczynki i chłopcy w wieku 7-10 latLetnie harce – odkrywanie otaczającego świata wszystkimi zmysłami, zabawa patykiem, kredą, gliną, budowanie bazy Elfy i Smoki – czyli patrzenie w chmury, taplania się w kałużach, Zajęcia przyrodnicze – tropieniu przyrody w lesie, nad morzem i na łące. Wyruszymy na wyprawę w ręku trzymając lupy, lornetki, lecz przede wszystkim ucząc się obserwacji wszystkimi zmysłami, poprzez zabawę. Sport na wesoło – różnorodne zabawy, w tym zespołowe i podwórkowe, z piłkami, skakankami Samodzielność na start – nauka pakowania plecaka, leśnego kodeksu, bycia odpowiedzialnym za siebie i grupę

5

W programie na kolonii będą realizowane także w zależności od potrzeb, czasu i pogody:

 • zajęcia sportowe i ruchowe – zabawy podwórkowe: kręconka, berek, kapsle, gra w klasy, chusta animacyjna; zajęcia sportowe prowadzone na zielonym terenie lub terenie placu zabaw i boisk sportowych: badminton, frisbee, rozgrywki sportowe, piłki, zabawy na placu zabaw, boisku do piłki nożnej i siatkówki oraz basen.
 • zajęcia kreatywne i twórcze – będziemy tworzyć z gliną, materiałami recyclingowymi, farbami, materiałami naturalnymi (szyszki, kora, patyki, rośliny). Gry memo i planszówki.
 • zajęcia terenoznawcze – zajęcia w terenie, w lesie, z nauką poruszania się w różnych warunkach, nie tylko za pomocą mapy, pakowanie plecaka i dostosowywanie ubioru do pogody, wyznaczanie trasy, podchody.
 • zajęcia przyrodnicze – obserwacja pogody i tropienie przyrody: w lesie, na polanie, nad morzem. Zapisywanie i rysowanie obserwacji w pamiętniku.

Każdego roku budujemy program, udoskonalamy go. Jednak to dzieci są jego odbiorcą. Stąd, jako opiekunowie wiele z rzeczy robimy inaczej, tak, jak dyktuje nam bieżąca potrzeba dziecka czy grupy. Dzięki czemu, dzieci które nie chcą uczestniczyć w niektórych zajęciach, robią tak. My jesteśmy moderatorem, opiekunem i zachęcamy do pokonywania wyzwań, nowych odkryć. Więc jeśli w danej chwili jest taka możliwość programowa, a dziecko chce spędzić dłuższą chwilę nad odkrywaniem tajemnic życia ślimaka, zbiec po raz kolejny z górki, czy leżeć w trawie patrząc w chmury – dajemy taką możliwość, bacznie obserwując i będąc w pobliżu.

6

Dlaczego warto:

Wakacje z Małymi Kilometrami, to sposób na aktywne spędzenie czasu dla dzieci i zarazem wypoczynek w otoczeniu natury. Zbliżony wiek uczestników daje możliwość zaangażowania dzieci we wspólną zabawę i zajęcia terenowe, tzw. outdoorowe. Program dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci. Jego struktura zapewni dzieciom czas pełen atrakcji, a także naukę poprzez sport, zabawę i doświadczanie. Ważne są dla nas współdziałanie, szacunek, empatia, własne zdanie dziecka, samodzielnie wymyślane zabawy oraz dopasowanie naszych programów do potrzeb, emocji i wieku dzieci. Nasze zabawy i zajęcia są dla dzieci, które lubią działać poza schematem, poza dokładnymi grafikami, wolą różnorodność i są otwarte na odkrywanie świata. Lubią mieć przestrzeń i czas na zabawę, która jest tak ważna w ich wieku.

 Zapraszamy! 

Zakwaterowanie i okolica:

Ośrodek: Ośrodek wypoczynkowy „Solar” w Mikoszewie, zlokalizowany jest w okolicy Ujścia Wisły. Specjalizuje się w przyjmowaniu grup szkolnych i kolonijnych od wielu lat. Na przestronnym terenie pełnym zieleni, drzew do dyspozycji gości jest – wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową, sprzęt sportowy, wydzielone miejsce na ognisko. świetlica z salami edukacyjnymi ( pracownia kulinarna, pracownie artystyczne, sala doświadczania świata), otwarte baseny kąpielowe, namioty- letnie świetlice. Teren jest monitorowany, posiada dozorcę nocnego. Solar proponuje własną, smaczną kuchnię, dostosowując jej menu do oczekiwań gości – w szczególności do grup szkolnych z dziećmi. Z ośrodka spacerem dochodzimy do pobliskiego lasu oraz nad morze w odległości ok. 1,5 km. Znajduje się w odległości około 320 km na północ od Warszawy oraz 70 km od Gdyni. Więcej o ośrodku: http://www.solar.edu.pl/

Zakwaterowanie: pokoje 4 os, z dwoma łóżkami piętrowymi i łazienkami, w pawilonie murowanym parterowym z wyjściami na zewnątrz budynku

Opinie rodziców

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Dodaj swoją!

Dodaj swoją opinię

Ocena