7 dni
Czas trwania
Kolonia
Rodzaj
Julinek – Mazowsze
Lokalizacja
5-9 lat
Wiek
15-21 lipca 2018
Termin

Gdy nadchodzi lato wyruszamy na wyprawę pełną przygód i tuptania dla najmłodszych. Będziemy bawić się piłkami, kredą, farbami, liczyć chmury i biedronki w trawie. Znajdziemy twórcze inspiracje nakreślone KOLORAMI ZIEMI. Sprawdzona formuła – to już siódmy sezon Małego Tuptania – krótkiego wyjazdu, gdzie liczy się różnorodność zabaw dla najmłodszych dzieci i wolniej płynący czas.

W tym roku odkrywamy kolejny rejon Polski pełen zieleni, przyrodniczych tajemnic i wielu miejsc do zabawy. W otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego
w doskonałych warunkach hotelowych, na terenie Parku Rozrywki Julinek, znajdziemy czas by bawić się i wypoczywać w otoczeniu natury.

Ogromny zielony teren wokół zaprasza na różnorodne odkrycia: zabawy pełne radości i wolnego podejścia, zabawy sportowe, eksperymenty, leniuchowanie, odkrywanie tajemnic leśnej i łąkowej przyrody. Mamy możliwość odpoczynku
i rekreacji, gdy dzieci tego potrzebują. Odkrywanie przyrody, rysowania gdy chcesz – w końcu na łące też można rysować czy grać w planszówki. Chusta Klanza na której leżąc można oglądać chmury, plecenie wianków, granie w piłkę na łące. Gdy zabraknie nam czystych rzeczy – bierzemy się za zabawę w pranie. Jeśli zainteresuje nas pewna roślina – odkrywamy ją. Mamy dostęp do leśnych ścieżek wyznaczonych w Kampinoskim Parku Narodowym. Naturalnie, zachowując równowagę co dnia – zabawy przede wszystkim, nabywania umiejętności w terenie i w grupie, uczenia się samodzielności, odpoczynku, jedzenia, gdy tego małe brzuszki potrzebują i radości. Dzieci bawią się i wypoczywają pod czujnym okiem wychowawców. Mamy dni łąki, polany czy lasu, które dzieci najbardziej lubią. Idziemy z naszym sprzętem do zabawy, wypoczywania, odkrywania – każdy coś bierze do ręki, mamy wodę, smakołyk na II śniadanie i ruszamy na odkrywanie. Dzieci niejednokrotnie samodzielnie wymyślają zabawy – tak jest super. Wieczorami w grupie opowiadamy sobie co się nam podobało a co nie podczas dnia. Czasem gramy na gitarze, czasem śpiewamy. A gdy przychodzi czas spania czytamy do poduchy.

U nas czas płynie wolniej, a jedzenie śniadania trwa czasem pół godziny. A gdy zaczniemy nagle o czymś rozmawiać – dyskutować to nawet dłużej. A gdy zabawa pełna swobody przeciąga się i dzieci nie mają jeszcze ochoty wracać na obiad – przesuwamy go o chwil parę.

Bo mamy czas 🙂 W końcu to wakacje.

WYJAZD Z /POWRÓT DO: dojazd własny do Julinka

Rodzice i opiekunowie dowożą oraz odbierają dzieci samodzielnie (w niedzielę/sobotę). Dzięki czemu macie Państwo możliwość poznania hotelu i okolicy, a także miejsca wypoczynku swojej pociechy.

 

BRAK MIEJSC – wszystkie miejsca zostały sprzedane

Cena:

1400 zł – oferta z dojazdem własnym, cena regularna

OFERTA zawiera w cenie następujące świadczenia:

 • 6 noclegów w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami, standard hotel ***, pokoje umiejscowione na jednym piętrze, obiekt monitorowany
 • wyżywienie 5 posiłków dziennie – 3 główne oraz II śniadanie i podwieczorek(w dniu przyjazdu w niedzielę rozpoczęcie od kolacji, ostatniego dnia w sobotę śniadanie). Stały dostęp do wody. Istnieje możliwość dopasowania diety dziecka do zaleceń lekarza.
 • realizacja programu
 • całodobowa opieka kadry pedagogicznej
 • zapewniony dostęp do opieki medycznej
 • ubezpieczenie NNW Signal Iduna do 10000zł
 • poczęstunek powitalny i pożegnalny dla dzieci oraz rodziców
 • upominek pamiątkowy od firmy Małe Kilometry
 • podatek vat marża

Warunki rezerwacji i udziału: Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie zgłoszenia-umowy oraz wpłata zaliczki w wysokości 500 zł, w ciągu 5 dni od momentu otrzymania dokumentów rezerwacyjnych, potem wpłata pozostałej części kwoty, na konto bankowe Organizatora.

Prosimy o wysłanie zapytania o dostępności miejsca i chęci rezerwacji na adres: klub@malekilometry.pl W ciągu trzech dni roboczych potwierdzimy Państwu rezerwację. Wówczas otrzymacie Państwo niezbędne dokumenty: zgłoszenie-umowę oraz kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku, do zapoznania się, wypełnienia, a także numer konta bankowego, na które należy wpłacić zaliczkę.

Ilość uczestników: min. 15 uczestników. Maksymalnie około 30 uczestników.

Istnieje możliwość udziału dzieci 10-letnich, w szczególności, gdy jadą z rodzeństwem czy z przyjaciółmi.

Wyjazd jest przez nas zgłaszany do Kuratorium Oświaty w Warszawie. Dieta – każdorazowo wymaga wcześniejszego zgłoszenia do końca maja i wyrażenia zgody Ośrodka na przyjęcie dziecka z zaleconą dietą. Może wiązać się z dodatkową opłatą.

Dodatkowe informacje

Rodzaj dojazduDojazd własny

Tego lata na koloniach zaproponujemy Małym Odkrywcom kilka dni wypełnionych sprawdzonymi zajęciami. Pojawią się też nowe! Będą zabawy plenerowe, zajęcia sportowe i kreatywne na terenie Parku Rozrywki Julinek oraz okolicznych lasów w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Małe Tuptanie, to codzienne wędrowanie i mnóstwo zabawy co dnia. Będziemy codziennie WĘDROWAĆ po okolicy i nabywać umiejętności ORIENTACJI W TERENIE, przy pomocy mapy, kompasu, znaków przyrodniczych. Zajęcia terenowe prowadzić będziemy w oparciu o autorski program Małych Kilometrów: „BUSOLA JUNIORA”. Jest to w szczególności prowadzenie zajęć i zabaw outdoorowych dla dzieci niezależnie od pogody, nauka samodzielności podczas ubierania się i pakowania się, doświadczanie przyrody wszystkimi zmysłami oraz odkrywanie przygód w terenie.

Przygód Szukanie – zajęcia twórcze i ruchowe Wytropimy przyrodę: w lesie, na polanie. Znajdziemy twórcze inspiracje nakreślone Kolorami Ziemi. Będziemy gonić motyle, grać w kapsle, będzie zabawą w majsterkowanie nie tylko dla chłopaków. Na trawie, w chmurach – szukać będziemy marzeń. Podczas zajęć sportowo – rekreacyjnych będziemy bawić się na przestronnym placu zabaw, boiskach sportowych i łące. Dzieci spędzą na świeżym powietrzu praktycznie całe dnie. Utrwalimy wspomnienia w DZIENNIKACH-PAMIĘTNIKACH. Będzie WIECZORNE CZYTANIE DO PODUCHY. I ognisko z liczeniem gwiazd.

1

Dzień Odkrywców

 to zajęcia terenowe, outodoorowe. Rozpoczynające i zapoznające dzieci z terenem, przestrzenią. Łąką, polaną i lasem. Pójdziemy w teren zaopatrzeni w małe plecaki, w nasze zmysły, spostrzegawczość. Będziemy rozmawiać o odkrywcach, odpowiedzialności i uważności.
2

Dzień Przyrodniczy

 dzień, który spędzimy na tropieniu przyrody w lesie i na łące. Wyruszymy na wyprawę w ręku trzymając lupy, lornetki, lecz przede wszystkim ucząc się obserwacji wszystkimi zmysłami, poprzez zabawę. Spotkamy się z leśnikiem, i będziemy brali udział w sadzeniu drzew szkółce leśnej.
3

Dzień Cyrkowy

  dzień, w którym poznamy tajemnice świata cyrku i jego historię, opowiemy o idei cyrku bez zwierząt, spędzimy czas na animacjach: chodzenie na doniczkach, wyścigi w ogromnych butach klauna, żonglerce, zabawach z balonami.
4

Dzień Sportowy

 będą to sportowe odkrycia w Parku Linowym. Dostosujemy trasę do wieku, wysokości lecz przede wszystkim do umiejętności i chęci uczestnictwa dziecka (wybór Młody Akrobata, Wesoły Klaun, Mały Magik). Będzie zabawa w minigolfa dla każdego oraz w Krainie Dmuchańców (ze względu na wiek naszych uczestników bez najwyższych dmuchańców: Dino czy Hippo Slide). Udział wymaga odrębnej zgody rodzica, zgodnie z Regulaminem Parku Rozrywki.
5

Dzień Ekologiczny

 przyjrzymy się przyrodzie z bliska, opowiemy dlaczego ekologia jest dla nas ważna. Stworzymy nasz leśny kodeks savoir-vivre. Weźmiemy udział w „Ekologicznych podchodach”.
6
 • zajęcia kreatywne i twórcze – będziemy tworzyć z gliną, materiałami recyclingowymi, farbami, materiałami naturalnymi (szyszki, kora, patyki, rośliny). Dzieci stworzą własnoręcznie wykonaną pamiątkę z kolonii. Quizy i zagadki. Spotkanie z historią, przyrodą regionu. Gry memo i planszówki.
 • zajęcia sportowe i ruchowe – zabawy podwórkowe: kręconka, berek, kapsle, gra w klasy, chusta animacyjna; zajęcia sportowe prowadzone na zielonym terenie lub terenie placu zabaw i boisk sportowych: badminton, frisbee, rozgrywki sportowe, piłki, zabawy na placu zabaw, boisku do piłki nożnej i siatkówki.
 • zajęcia terenoznawcze – zajęcia w terenie, w lesie, z nauką poruszania się w różnych warunkach, nie tylko za pomocą mapy, pakowanie plecaka i dostosowywanie ubioru do pogody, wyznaczanie trasy, podchody.
 • zajęcia przyrodnicze – obserwacja pogody i tropienie przyrody: w lesie, na polanie, polu. Zapisywanie i rysowanie obserwacji w pamiętniku.

Każdego roku budujemy program, udoskonalamy go. Jednak to dzieci są jego odbiorcą. Stąd, jako opiekunowie wiele z rzeczy robimy inaczej, tak, jak dyktuje nam bieżąca potrzeba dziecka czy grupy. Dzięki czemu, dzieci które nie chcą uczestniczyć w niektórych zajęciach, robią tak. My jesteśmy moderatorem, opiekunem i zachęcamy do pokonywania wyzwań, nowych odkryć. Więc jeśli w danej chwili jest taka możliwość programowa, a dziecko chce spędzić dłuższą chwilę nad odkrywaniem tajemnic życia ślimaka, zbiec po raz kolejny z górki, czy leżeć w trawie patrząc w chmury – dajemy taką możliwość, bacznie obserwując i będąc w pobliżu.

7

Dlaczego warto

Wakacje z Małymi Kilometrami, to sposób na aktywne spędzenie czasu dla dzieci i zarazem wypoczynek w otoczeniu natury. Zbliżony wiek uczestników daje możliwość zaangażowania dzieci we wspólną zabawę i zajęcia terenowe, tzw. outdoorowe. Troskliwa opieka wychowawców, ludzi z pasją i doświadczeniem, pozwala małym uczestnikom na łatwiejsze odnalezienie się w nowym otoczeniu. Pobyt we wspólnie zajmowanym miejscu – jednym piętrze w komfortowym hotelu, daje poczucie bezpieczeństwa. Doskonale przemyślana struktura programu zapewni dzieciom czas pełen atrakcji, a także naukę poprzez zabawę i doświadczanie. Ważne są dla nas współdziałanie, szacunek, empatia, własne zdanie dziecka, samodzielnie wymyślane zabawy oraz dopasowanie naszych programów do potrzeb, emocji i wieku dzieci. Nasze zabawy i zajęcia są dla dzieci, które lubią działać poza schematem, poza dokładnymi grafikami, wolą różnorodność i są otwarte na odkrywanie świata. Lubią mieć przestrzeń i czas na zabawę, która jest tak ważna w ich wieku. Zapraszamy!

Zakwaterowanie i okolica:

Hotel Julinek *** o zmienionych standardzie, całkowicie odnowiony w 2017r. Położony w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Posiada przestronny teren rekreacyjny, możliwość korzystania z infrastruktury – boiska, przestronny plac zabaw, tereny zielone, ścieżki piesze wyznaczone w lesie. Teren jest ogrodzony i monitorowany. Pokoje 2-4 osobowych z łazienkami. Kuchnia dostosowuje menu do grup szkolnych/kolonijnych oraz diet. Będziemy mieli 5 posiłków i zapewniony dostęp do wody. Hotel ma 3 piętra. Mamy do dyspozycji miejsca w pokojach na piętrze w hotelu, świetlicę, stołówkę, wiaty oraz wyznaczone miejsc do zabawy dla naszej grupy kolonijnej. W trakcie pobytu korzystać będziemy z atrakcji, animacji w Parku Rozrywki Julinek w dogodnym czasie, wyznaczonym dla naszej grupy.

Grupa wraz z opiekunami zostanie zakwaterowana w hotelu, na jednym piętrze. 

http://www.julinek.com.pl/pokoje-apartamenty

Adres: Hotel i Park Rozrywki Julinek, Julinek 1, 05-084 Leszno k/Błonia

Opinie rodziców

5.00 based on 1 opinia
4 lutego 2018

Dzien dobry,
Aleksander Kozłowski zglasza sie na kolonie pod Warszawa- i juz o niczym innym nie mówi:) czekamy na instrukcje, pozdrawiamy cieplo rodzice

Dodaj swoją opinię

Ocena