7 dni
Czas trwania
Kolonia
Rodzaj
Świętokrzyskie
Lokalizacja
5-10 lat
Wiek
8-14 sierpnia
Termin

Gdy nadchodzi lato wyruszamy na wyprawę pełną przygód i tuptania dla najmłodszych. Będziemy bawić się piłkami, kredą, farbami, majsterkować, liczyć chmury i biedronki w trawie, a dla chętnych zaproponujemy taplanie się w błocie. Znajdziemy twórcze inspiracje nakreślone KOLORAMI ZIEMI. Sprawdzona formuła – to już szósty sezon Małego Tuptania i Przygód Szukania – krótkiego wyjazdu, gdzie liczy się różnorodność zabaw dla dzieci i wolniej płynący czas.

W świętokrzyskim „Pod Bukiem” wypoczywamy trzeci sezon, bo nasze grupy czują w nim domową atmosferę, a pyszne jedzenie i podejście gospodarzy powodują, że wypoczywamy tam jak u babci.

Ogromny teren wokół jest spełnieniem naszych marzeń o wypoczywaniu z dziećmi w otoczeniu przyrody i naturalnych ścieżek, które co dnia odkrywamy. Mamy możliwość odpoczynku i rekreacji, gdy dzieci tego potrzebują. Odkrywanie przyrody, rysowania gdy chcesz – w końcu na łące też można rysować czy grać w planszówki. Chusta Klanza na której leżąc można oglądać chmury, błotne odkrycia pełne radości, plecenie wianków, granie w piłkę na łące. Gdy zabraknie nam czystych rzeczy – bierzemy się za zabawę w pranie. Jeśli zainteresuje nas pewna roślina – odkrywamy ją. Mamy dostęp do ogrodu, z którego – jeśli mamy ochotę przynosimy marchewkę czy na podwieczorek zajadamy maliny prosto z krzaka. Naturalnie, zachowując równowagę co dnia – zabawy przede wszystkim, nabywania umiejętności w terenie i w grupie, uczenia się samodzielności, odpoczynku, jedzenia, gdy tego małe brzuszki potrzebują i radości. Dzieci bawią się i wypoczywają pod czujnym okiem wychowawców. Mamy dni łąki, polany, które dzieci najbardziej lubią. Idziemy z naszym sprzętem do zabawy, wypoczywania, odkrywania – każdy coś bierze do ręki, mamy wodę, smakołyk na II śniadanie i ruszamy na odkrywanie. Dzieci niejednokrotnie samodzielnie wymyślają zabawy – tak jest super. Wieczorami w grupie opowiadamy sobie co się nam podobało a co nie podczas dnia. Gramy na gitarze. A gdy przychodzi czas spania czytamy do poduchy.

U nas czas płynie wolniej, a jedzenie śniadania trwa czasem pół godziny. A gdy zaczniemy nagle o czymś rozmawiać – dyskutować to nawet dłużej. A gdy zabawa pełna swobody przeciąga się i dzieci nie mają jeszcze ochoty wracać na obiad – przesuwamy go o chwil parę.

Bo mamy czas 🙂 W końcu to wakacje.

OFERTA ZAWIERA:

 • 6 noclegów w pokojach od 3 do 6 osobowych z łazienkami
 • 5 posiłków dziennie: 3 główne + II śniadanie + podwieczorek (w dniu przyjazdu rozpoczęcie obiadem, ostatniego dnia śniadanie). Istnieje możliwość dopasowania diety dziecka do zaleceń lekarza.
 • transport autokarowy Warszawa – Bodzentyn -Warszawa
 • transfery lokalne
 • wszystkie materiały i sprzęty oraz bilety wstępu i opłaty niezbędne podczas realizacji programu
 • całodobową opiekę kadry pedagogicznej
 • zapewniony dostęp do opieki medycznej
 • ubezpieczenie NNW 10 000 zł w Signal IDUNA Polska
 • upominek od firmy Małe Kilometry
 • realizację programu
 • podatek vat marża

WYJAZD Z /POWRÓT DO: WARSZAWA

Cena:

1440 zł – oferta z dojazdem autokarowym

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA 🙂

 

Warunki rezerwacji i udziału: Potwierdzeniem rezerwacji jest podpisanie zgłoszenia-umowy oraz wpłata zaliczki w wysokości 500 zł, w ciągu 5 dni od momentu otrzymania dokumentów rezerwacyjnych, potem wpłata pozostałej części kwoty, na konto bankowe Organizatora. 

Prosimy o wysłanie zapytania o dostępności miejsca i chęci rezerwacji na adres: klub@malekilometry.pl W ciągu trzech dni roboczych potwierdzimy Państwu rezerwację. Wówczas otrzymacie Państwo niezbędne dokumenty: zgłoszenie-umowę oraz kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku, do zapoznania się, wypełnienia, a także numer konta bankowego, na które należy wpłacić zaliczkę.

Ilość uczestników: min. 14 uczestników

Wyjazd jest przez nas zgłaszany do Kuratorium Oświaty w Warszawie. Dieta – każdorazowo wymaga wcześniejszego zgłoszenia do końca maja i wyrażenia zgody Ośrodka na przyjęcie dziecka z zaleconą dietą. Może wiązać się z dodatkową opłatą.

Dodatkowe informacje

Rodzaj dojazduDojazd autokarowy
1

Małe Tuptanie - zajęcia terenowe i krajoznawcze

Będziemy codziennie WĘDROWAĆ po okolicy i nabywać umiejętności ORIENTACJI W TERENIE, przy pomocy mapy, kompasu, znaków przyrodniczych. Zajęcia terenowe prowadzić będziemy w oparciu o autorski program Małych Kilometrów: „BUSOLA JUNIORA”. Jest to w szczególności prowadzenie zajęć i zabaw outdoorowych dla dzieci niezależnie od pogody, nauka samodzielności podczas ubierania się i pakowania się, doświadczanie przyrody wszystkimi zmysłami oraz odkrywanie przygód w terenie. Spotkamy się z leśnikiem. Rolnik pokaże nam pole, zagrodę. Będą wyprawy do lasu i na łąkę. Stworzymy mapę POSZUKIWACZY SKARBU. Pojedziemy na wycieczkę do JASKINI NA KADZIELNI i OSADY ŚREDNIOWIECZNEJ.
2

Przygód Szukanie - zajęcia twórcze i terenowe

Wytropimy przyrodę: w lesie, na polanie, w zagrodzie, w sadzie i w ogrodzie. Znajdziemy twórcze inspiracje nakreślone Kolorami Ziemi. Będziemy gonić motyle, grać w kapsle, turlać się w błocie. Warsztatownia – majsterkownia – będzie zabawą w majsterkowanie nie tylko dla chłopaków. Będziemy bawić się podczas zajęć sportowo – rekreacyjnych. Na trawie, w chmurach – szukać będziemy marzeń. Utrwalimy wspomnienia w DZIENNIKACH-PAMIĘTNIKACH. Upieczemy chleb. Zrobimy masło. Dzieci spędzą na świeżym powietrzu praktycznie całe dnie. Będzie WIECZORNE CZYTANIE DO PODUCHY. I ognisko z liczeniem gwiazd.
3

W programie kolonii będą realizowane

 • zajęcia kreatywne i twórcze – będziemy tworzyć z gliną, materiałami recyclingowymi, farbami, materiałami naturalnymi (szyszki, kora, patyki, rośliny). Dzieci stworzą własnoręcznie wykonaną pamiątkę z kolonii. Quizy i zagadki. Spotkanie z historią,kuchnią i folklorem regionu. Gry memo i planszówki. 
 • zajęcia sportowe i ruchowe – zabawy podwórkowe: kręconka, berek, kapsle, gra w klasy, chusta animacyjna; zajęcia sportowe prowadzone na zielonym terenie lub terenie pobliskiej szkoły: badminton, frisbee, rozgrywki sportowe, piłki, zabawy na placu zabaw, boisku do piłki nożnej i siatkówki. 
 • zajęcia terenoznawcze – zajęcia w terenie, w lesie, z nauką poruszania się w różnych warunkach, nie tylko za pomocą mapy, pakowanie plecaka i dostosowywanie ubioru do pogody, wyznaczanie trasy, podchody. 
 • zajęcia przyrodnicze – obserwacja pogody i tropienie przyrody: w lesie, na polanie, polu, w zagrodzie, w sadzie i w ogrodzie. Zapisywanie i rysowanie obserwacji w pamiętniku. 
4

Dlaczego warto

Wakacje z Małymi Kilometrami, to sposób na aktywne spędzenie czasu dla dzieci i zarazem wypoczynek w otoczeniu natury. Zbliżony wiek uczestników daje możliwość zaangażowania dzieci we wspólną zabawę i zajęcia terenowe, tzw. outdoorowe. Troskliwa opieka wychowawców, ludzi z pasją i doświadczeniem, pozwala małym uczestnikom na łatwiejsze odnalezienie się w nowym otoczeniu. Pobyt we wspólnie zajmowanym jednym domu, daje poczucie bezpieczeństwa. Doskonale przemyślana struktura programu zapewni dzieciom czas pełen atrakcji, a także naukę poprzez zabawę i doświadczanie. Ważne są dla nas współdziałanie, szacunek, własne zdanie dziecka, samodzielnie wymyślane zabawy oraz dopasowanie naszych programów do potrzeb, emocji i wieku dzieci. Nasze zabawy i zajęcia są dla dzieci, które lubią działać poza schematem, poza dokładnymi grafikami, wolą różnorodność i są otwarte na odkrywanie świata. Lubią mieć przestrzeń i czas na zabawę, która jest tak ważna w ich wieku.  Zapraszamy! 

Zakwaterowanie i okolica: Agroturystyka „Pod Bukiem” Położona w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, na północ od jego granic, otoczona pięknym malowniczym terenem i widokiem na szczyty gór. Zakwaterowanie: pokoje od trzy do sześcioosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Przyjmuje grupy na zielone szkoły, grupy szkoleniowe (sala konferencyjna 100 m2 ), przyjęcia okolicznościowe. Smaczna domowa kuchnia. Ośrodek posiada Certyfikat przynależności do szlaku „Świętokrzyska Kuźnia Smaków”, którym został wyróżniony za wspaniałe jedzenie. Żywienie częściowo oparte o produkty pochodzące z własnego gospodarstwa, pola i ogródka. Plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko oraz wokół wiele terenu własnego, w tym pola, łąka, las czy naturalne boisko. W odległości 500 m do naszej dyspozycji teren sportowo-rekreacyjny należący do szkoły podstawowej: boiska do piłki nożnej, siatkówki, plac zabaw, sala gimnastyczna. Ośrodek w odległości około 180 km od Warszawy oraz 30 km od Kielc. Więcej: www.podbukiem.wczasywpolsce.pl

Grupa wraz z opiekunami zostanie zakwaterowana w jednym budynku.

Opinie rodziców

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Dodaj swoją!

Dodaj swoją opinię

Ocena