3-5 dni
Czas trwania
Zielone Szkoły
Rodzaj
Ujście Wisły
Lokalizacja
8-14 lat
Wiek
wiosna – jesień
Termin

Wraz z Fundacją WWF Polska zapraszamy na Zieloną Szkołę w okolice Ujścia Wisły.

Nasz program jest opracowany we współpracy z nauczycielami przyrody i metodykiem, w oparciu o założenia realizacji podstawy programowej z zakresu przyrody, biologii czy geografii dla uczniów szkoły podstawowej. W trakcie wyjazdu planowane jest spotkanie m.in. z Błękitnym Patrolem WWF Polska stacjonującym nad Bałtykiem.

Program  Zielonej Szkoły, wyróżnia się możliwością realizacji określonych celów zawartych w podstawie programowej. Stąd wyruszając z nami na 3 lub 5 dniową wyprawę, uczniowie mają sposobność uczenia się w terenie, edukacji przyrodniczej i realizacji założeń podstawy programowej wraz ze swoją grupą szkolną, jednak poza murami szkoły. 

Dlaczego proponujemy Waszej grupie ten program?

 • podczas 3 lub 5 dniowego wyjazdu zajęcia są tak skomponowane, aby dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach budujących i integrujących grupę, ucząc zachowań pracy w zespole, przy zachowaniu dobrej zabawy i współpracy.
 • by podarować Wam jak najwięcej witaminy N, płynącej z natury większość naszych atrakcji opiera się na korzystaniu z aktywności w lesie oraz w terenie. Chcąc jeszcze lepiej odkryć tereny Ujścia Wisły, w trakcie Zielonej Szkoły proponujemy odwiedzenie miejsc o ciekawych walorach przyrodniczo-edukacyjnych, rozbudzając ciekawość poznawczą oraz poznając nowy region, jego cechy i zależności
 • edukujemy poprzez zabawę i doświadczanie, w myśl działania edukacji przygodowej, odkrywając świat wszystkimi zmysłami, działając niejednokrotnie poza schematem.
 • odkrywacie nowe możliwości czy proste sposoby zabaw wraz z wykorzystanie dostępnych materiałów naturalnych, recyclingowych i własnej wyobraźni.
 • proponowane aktywności uczą szacunku do przyrody oraz wobec innych osób, wskazując na działania ekologiczne i współdziałanie dzieci w otoczeniu przyrody.

WYJAZD Z /POWRÓT DO: DOJAZD WŁASNY lub WARSZAWA

Oferta zawiera:

 • dojazd własny lub transport autokarowy z Warszawy
 • ubezpieczenie uczestników i opiekunów NNW 10 000zł w Signal IDUNA Polska
 • 2 lub 4 noclegi w ośrodku, w pokojach 4 osobowych z łazienkami w pawilonie, łóżka piętrowe
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, ostatnie świadczenie żywieniowe: obiad w dniu wyjazdu
 • opieka instruktorska/ koordynatora na miejscu oraz przewodników
 • realizację programu
 • podatek vat marża

CENA:
Cena: cena kalkulowana jest indywidualnie dla grup szkolnych.
Jest uwarunkowana: ilością uczestników, wyborem programu, ilością dni oraz kalkulacją dojazdu autokarowego.

Podana cena jest orientacyjna i dotyczy wyjazdu skalkulowanego dla grupy 45-48 uczniów, bez dojazdu autokarowego.

Jeśli wybierasz wersję bez dojazdu autokarowego z Warszawy – wówczas proponujemy pakiet bez kalkulacji dojazdu autokarowego.

Chcąc jak najlepiej dopasować ofertę do Państwa potrzeb prosimy o kilka informacji:
– ilu uczestników-dzieci (jedna czy dwie klasy), plus opiekunowie (ilu)
– która szkoła – czy w Warszawie – chodzi o kalkulację transportu
– czy dzieci uczestniczyły już w wyjazdach typu Zielone Szkoły (z noclegiem)
– ilość noclegów – 2 lub 4?

Prosimy o wysłanie zapytania na adres: klub@malekilometry.pl
W odpowiedzi prześlemy ofertę wraz ze szczegółowym programem dla Państwa grupy.

Propozycja Zielonej Szkoły zawarta na stronie www nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Dodatkowe informacje

Rodzaj dojazduDojazd własny, Dojazd autokarowy
1

Dzień Pierwszy

Poznajmy się! Zostaniemy bohaterami przyrody, użyjemy gadającego patyka, sprawdzimy, co nas łączy i przekonamy się, jak podróżować jako grupa. Spacer na spotkanie z Bałtykiem.  Rekreacja i zabawy sportowe na terenie ośrodka. Wieczorem! Nocny spacer dla Odkrywców! do wyboru: A: Bursztyn w nocy: Wyruszymy na nocną wyprawę w poszukiwaniu bursztynów na plaży lub B: Nocne podsłuchiwanie i podglądanie nietoperzy. Spacer z przewodnikiem i detektorem głosów nietoperzy niesłyszalnych dla ludzkiego ucha. 

2

Dzień Drugi

Wycieczka piesza na Mewią Łachę z ornitologiem z „Ptasiej Akademii”. Dokonamy w terenie obserwacji ptaków nadbałtyckich, migracji ptaków, podejmiemy się obrączkowania. Poszukiwanie śladów zwierząt. Zbadamy fragmenty lasu w skali makro i stworzymy samodzielne mapy z oznaczeniem śladów jego mieszkańców. Rekreacja i zabawy sportowe na terenie ośrodka. Nadmorska pamiątka. Kolacja w formie ogniska.

3

Dzień Trzeci

Wycieczka autokarowa: do Krynicy Morskiej i Kątów Rybackich. Przyjrzymy się historii rybołówstwa w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich i przekonamy się, jaki zasięg ma latarnia morska w Krynicy Morskiej. Pospacerujemy promenadą. Badania w terenie. Dzięki prostym narzędziom i sposobom zmierzymy wysokość i wiek drzewa. Rozpracujemy, jak ustalić kierunki świata i co oznacza iść na azymut. Przekonamy się, ile uważności wymaga wytrwałe śledzenie pozostawionych w przyrodzie znaków i ile sprytu potrzeba, żeby dobrze się schować w otoczeniu. 

4

Dzień Czwarty

Zmysły przejmują stery, czyli ćwiczenia w nietypowym postrzeganiu natury. Zbadamy, co mówią o otoczeniu słuch, zapach, wzrok i dotyk.  Przyrodnicza kuchnia, czyli jakie części roślin zjadamy? Sprawdzimy, kiedy jemy korzeń, kiedy kwiaty i liście, a kiedy nasiona i owoce popularnych warzyw. “Mikoszewskie konstrukcje”: zespołowe projektowanie i budowanie.

5

Dzień Piąty

Zamykamy! Zaprosimy gadający patyk i rozpoznamy w sobie rzadkie gatunki. Gra terenowa, w której potrzeba trochę wytrwałości, trochę wiedzy o tym co nas otacza, trochę szczęścia i… zgranej drużyny. Podsumowanie wspólnych odkryć i przygód, rozdanie dyplomów i upominków. I powrót do szkoły.

6

Dlaczego warto

Zielona Szkoła z Małymi Kilometrami to sposób na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, pomysł na zabawy i spacery w lesie a także możliwość sprawdzenia się w zajęciach, gdzie ważne są uśmiech i współpraca. Wycieczki z Małymi Kilometrami, to sposób na aktywne spędzenie czasu dla dzieci i zarazem wypoczynek w otoczeniu natury. Tam dokładamy wszelkich starań by było podobnie jak na naszych dłuższych wyprawach wakacyjnych. Zbliżony wiek uczestników daje możliwość zaangażowania dzieci we wspólną zabawę i zajęcia terenowe, tzw. outdoorowe. Nasze zabawy i zajęcia są dla dzieci, które lubią działać poza schematem, poza dokładnymi grafikami, wolą różnorodność i są otwarte na odkrywanie świata. Lubią mieć przestrzeń i czas na zabawę, która jest tak ważna w ich wieku.

Ośrodek wypoczynkowy „Solar” w Mikoszewie, zlokalizowany jest w okolicy Ujścia Wisły. Specjalizuje się w przyjmowaniu grup szkolnych i kolonijnych od wielu lat. Na przestronnym terenie pełnym zieleni, drzew do dyspozycji gości jest – wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową, sprzęt sportowy, wydzielone miejsce na ognisko. świetlica z salami edukacyjnymi ( pracownia kulinarna, pracownie artystyczne, sala doświadczania świata,), otwarte baseny kąpielowe. Teren jest monitorowany, posiada dozorcę nocnego. Solar proponuje własną, smaczną kuchnię, dostosowując jej menu do oczekiwań gości – w szczególności do grup szkolnych z dziećmi. Z ośrodka spacerem dochodzimy do pobliskiego lasu oraz nad morze w odległości ok. 1,5 km. Znajduje się w odległości około 320 km na północ od Warszawy oraz 70 km od Gdyni. Więcej o ośrodku: http://www.solar.edu.pl/

Opinie rodziców

Nie ma jeszcze żadnej opinii. Dodaj swoją!

Dodaj swoją opinię

Ocena